Magabiztos kövesdi siker (videóval frissítve)

Mezőkövesdi KC – Gödöllői KC 34-30 (20-11)

Magabiztos győzelemmel folytatta bajnoki szereplését városunk felnőtt kézilabdacsapata.

Az NBI/B Keleti csoportjának 10. játéknapján az újonc Pest megyei gárda érkezett Mezőkövesdre. Ellenfelünk 2 győzelem mellett 7 vereséget szenvedett el és összesen 4 pontot szerzett, az eddig eltelt 9 játéknapon, így a 10. pozícióból várhatták a mezőkövesdi találkozót. A Gödöllő helyezése csalóka, hiszen fényesnek nem nevezhető mérleg ellenére többször is kiélezett összecsapásokat játszottak. A Pest megyei gárda erejét jól mutatja, hogy a legnagyobb vereségüket a listavezető Balmazújváros ellen szenvedték el hazai pályán, ahol a hajdúsági gárda 30-25-re diadalmaskodott.
Kézilabdázóink két fordulóval az őszi szezon vége előtt a 3. helyen álltak 14 ponttal, viszont a legutóbbi körben, a Hajdúnánás ellen hazai pályán elért 26-26-os döntetlen érzékeny veszteség volt kézilabdázóink számára, ezért a Gödöllő ellen kizárólag a győzelem megszerzése lehetett a cél.

Villámrajt

Az MKC rendkívül jól kezdte az összecsapást. Zsigmond György együttese valósággal állva hagyta ellenfelét, melynek eredményeként a  vendégek csak a 8. percben szerezték meg az első góljukat, de az MKC addig hatszor is bevette a gödöllői ketrecet. A látogatók a folytatásban sem találták az ellenszert a kövesdi csapat játékára. Az MKC hátsó alakzata szinte hiba nélkül tette a dolgát, míg elöl Molnárék szorgalmasan termelték a gólokat, így a 18. percben 14-5-re vezettek. A Pest megyei gárda vesszőfutása egészen a 24. percig tartott, ekkor kézilabdázóink már 18-7-es előnyt harcoltak ki és benne volt a levegőben, hogy a vendégek kiütéses vereséggel távoznak városunkból. Márkusék a hajrában zsinórban négy gólt szereztek, de az első játékrész Fekete és Kovács révén két MKC találattal zárult, ezért a csapatok kilenc gólos kövesdi vezetésnél cseréltek térfelet.
A második félidő első felében felváltva estek a gólok, így a különbség hosszú ideig nem változott. Együttesünk a 38. percben 24-15-re, míg a 47. minutumban 29-21-re vezetett. A vendégek ezt követően lépésről-lépésre egyre jobban megközelítették Feketééket, ezért a találkozó utolsó két perce 32-28-as állásnál kezdődött meg. Az összecsapás finisében mindkét oldalon 2-2 gól született, így a találkozó végül négy gólos kövesdi sikerrel zárult. Kézilabdázóink végig vezetve teljesen megérdemelt győzelmet arattak a bennmaradásért küzdő Pest megyei gárda ellen. Csapatunk győzelmével őrzi 3. helyet a tabellán 16 ponttal és továbbra is két pont a hátránya listavezető Balmazújváros mögött.

Felsőházi rangadók

Zsigmond György tanítványai felsőházi rangadót játszanak az őszi szezon zárófordulójában, ugyanis az MKC-hoz hasonlóan 16 pontos Nyíregyháza látogat Mezőkövesdre. Az összecsapás december 1-jén, szombaton 18 órakor kezdődik a Városi Sportcsarnokban. Az utolsó játéknap legnagyobb rangadóját a listavezető Balmazújváros és az ezüstérmes pozícióban álló Törökszentmiklós ellen fogja megvívni, így az MKC győzelem esetén akár a 2. helyre is felzárkózhat az őszi szezon végére.

Mezőkövesdi KC - Gödöllői KC 34-30 (20-11)
Mezőkövesd, 500 néző, vezette: Horváth, Simó
MKC: Kovács J., Tóth (kapusok), Fekete L. 5, Molnár 8 (3), Benis 3, Kleis 6, Trivkovics 6, Mazák 1, Zsigmond Á. 1, Nyitrai J., Kovács P. 3 (1), Bán 1. Vezetőedző: Zsigmond György
GKC: Hambalgó, Nemes (kapusok), Kocsis 7, Domokos 5, Korondi 4, Tóth, Márkus 7 (3), Bátori, Bagi, Széles, Soós, Varga 5, Markó, Bátori 2 (1). Vezetőedző: Bartos Gábor
Hetesek: 5/5 ill. 5/4
Kiállítás: 10 ill. 6 perc