Helycsere a dobogón (Videóval frissítve)

Mezőkövesdi KC – CLASS Törökszentmiklósi KE
32-28 (14-11)

Nagyon fontos rangadót nyert meg városunk felnőtt kézilabdacsapata a hétvégén. Avar György együttese a forduló előtt második helyen álló Törökszentmiklóst múlta felül hazai környezetben.

Az NBI/B Keleti csoportjának 15. játéknapján két élcsapat találkozott Mezőkövesden, hiszen az ezüstérmes helyen álló Szolnok megyei gárda lépett pályára a 3. helyezett MKC vendégeként március 16-án. A csapatok fej-fej mellett álltak a tabellán, ugyanis a Törökszentmiklós és az MKC egyaránt 23-23 ponttal várhatta a dobogós rangadót.
A találkozó első perceiben felváltva estek a gólok, majd Fekete és Kovacech találataival 4-2-re meglépett az MKC a 6. percben. A vendégek a két gyors kövesdi gólra három találattal válaszoltak, így Feketéék hibáit kihasználva átvették a vezetést a 13. percben (4-5). Kézilabdázóink azonban nem hagyták meglépni Kis Gergely csapatát, ennek eredményeként a játékrész utolsó 7 perce 9-9-es döntetlennél kezdődött meg. A hajrában Csató révén ugyan megszerezte a vezetést a vendéggárda, de ezután Molnárék egy 5-0-ás sorozatot produkáltak. A jó kövesdi szériának Boda vetett véget, aki büntetőből szerzett találatával három gólra faragta a látogatók hátrányát az utolsó percben, így az MKC az első felvonás után 14-11-re vezetett.
Fordulás után Benis, valamint a hét közben Egerből visszatért Nyikes találataival ötre nőtt a két csapat közötti különbség, majd csapatunk az egész mérkőzésen jól teljesítő Fekete góljával 18-13-ra vezetett. Gálék ezután összekapták magukat és zsinórban háromszor voltak eredményesek, ennek eredményeként két találatra megközelítették Kleiséket a 40. perben. Együttesünk ekkor rövid ideig még tartani tudta 2-3 gólos előnyét, de a játékrész közepén előbb 22-21-nél, majd 23-22-nél is minimális különbséggel vezettek Kovácsék. A nehéz időszakot Fekete egy duplával zárta le, így kézilabdázóink újra lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak. A vendégek a hátralévő időben is igyekeztek feljebb zárkózni, de együttesünk ezután már nem engedte ki kezéből az irányítást. Csapatunk az utolsó negyedórában végig 3-4 gólos előnyben volt, ennek köszönhetően Trivkovicsék sikere a találkozó záró szakaszában már nem forgott veszélyben. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a vendégek játékosát, Losonc Lászlót kiállították a játékvezetők, miután megkapta a harmadik kétperces büntetését is.
Kézilabdázóink a győzelemnek köszönhetően ideiglenesen átvették a vezetést a tabellán, miután a rendkívüli időjárás miatt a Balassagyarmat – Balmazújváros összecsapást elhalasztották. Csapatunk 25 ponttal vezeti a bajnokságot, a 24 pontos Balmazújváros és a 23 egységgel 3. helyen álló Törökszentmiklós előtt.
Avar György tanítványai legközelebb megyei rangadón fognak pályára lépni Ózdon. Az Ózdi KC – Mezőkövesdi KC  bajnoki összecsapás március 23-án, szombaton 18 órakor kezdődik az Észak-borsodi városban.

Mezőkövesdi KC - CLAAS Törökszentmiklósi KE 32-28 (14-11)
Mezőkövesd, 800 néző, vezette: Kékes, Kékes
MKC: Kovács J., Tóth K., Sipos (kapusok), Fekete L. 8, Molnár 1, Benis 2, Kleis 6 (2), Trivkovics 5, Gyuris 2, Kovácech 5, Nyikes 2, Varga A. 1. Nyitrai J., Bán N., Kovács p., Fekete D. Vezetőedző: Avar György
TKE: Köteles, Mészáros P., Récsi (kapusok), Nagy T. 1, Gál, Zöldy 2, Milicsevics 3, Szöllősi B. 1, Boda P. 7 (4), Takács 1, Gelley 6, Csató 5, László, Mészáros G., Losonc 2, Branyiczki. Vezetőedző: Kiss Gergely
Hetesek: 2/2 ill. 4/4
Kiállítás: 8 ill. 12 perc
Kizárva: Losonc (Törökszentmiklós)