Nagy lépés az „aranyúton” (videóval frissítve)

Kőnig-Trade-Balmazújváros – Mezőkövesdi KC
29-30 (11-17)

Rendkívül fontos győzelmet aratott városunk felnőtt csapata az év egyik legfontosabb mérkőzésén. Avar György együttese megérdemelten fektette két vállra az egyik legnagyobb riválisát.

Az NBI/B Keleti csoportjának küzdelmei három hetes szünetet követően a 18. forduló összecsapásaival folytatódtak. Együttesünk a hosszúra nyúlt pihenőt követően a bajnokság szuperrangadóját játszotta le április 20-án, hiszen a két együttest mindössze egy pont választotta el a tabellán a forduló előtt. Az élen álló MKC 29, míg az „ezüstös” hajdúsági alakulat 28 egységgel várta a debreceni találkozót.
Az összecsapás első perceiben fej-fej mellett haladtak a csapatok, így az 5. percben 3-2-es kövesdi előny állt az eredményjelzőn. Kézilabdázóink az első perctől kezdve rendkívül motiváltan és nagyon fegyelmezetten játszottak, ennek eredményeként szép lassan nőni kezdett a különbség a csapatok között. Együttesünk kiválóan védekezett, emellett Kovács fantasztikus teljesítményt nyújtott a kapuban, míg támadásban Fekete és Kovacech vezérletével folyamatosan termelték a gólokat kézilabdázóink, így a 11. percben 7-4-re, majd a 17. percben 16-11-re vezettek Kleisék. A hazaiak megpróbáltak feljebb zárkózni, de csak elvétve tudtak túljárni a gólvonal előtt egy személyes falat alkotó Kovács eszén, aki a ziccerek hárítása mellett több büntetőt is „kinézett” a kapuból. A különbség ezután sem csökkent, sőt a félidő végére hat gólos előnyt harcoltak ki Feketék.
A játék képe fordulás után sem változott. Az MKC szinte hiba nélkül játszott ennek köszönhetően állandósult csapatunk 5-6 gólos fórja. Nyikesék 20 perccel a mérkőzés vége előtt 21-15-re vezettek. A találkozó utolsó 15 percében nagy hajrát nyitottak a vendéglátók és fokozatosan csökkentették a hátrányukat, melynek eredményeként az utolsó öt percet 27-24-ról kezdték meg a csapatok. A három gólos különbséget azonban csak az utolsó percben tudták áttörni az újvárosiak, akik ugyan a lefújás előtt közvetlenül is betaláltak még a kövesdi ketrecbe, de ezzel csak a vereség mértékét tudták minimalizálni. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a balmazújvárosi Szabó három kétperces büntetést követően piros lapot kapott a második játékrész derekán. A lefújás után óriási örömünnep kezdődött a lelátón és a pályán egyaránt, hiszen a Hódos Imre Sportcsarnok a mérkőzésre ellátogató mintegy 150-200 mezőkövesdi szurkoló diadalittas ünneplésétől volt hangos.

Bukott a „bronzos” is-csúcsközelben az MKC
A Balmazújváros veresége mellett nagy meglepetésre a harmadik helyen álló Törökszentmiklós is elbukott a fordulóban, miután a Szolnok megyeiek hazai pályán csak 25-25-ös döntetlent játszottak a kiesés ellen menekülő Gödöllővel. A hétvégi forduló nyertese egyértelműen az MKC, hiszen csapatunk 3 pontosra növelte az előnyét a közvetlen üldözőkkel szemben. Benisék 31 ponttal állnak az első helyen, az egyaránt 28 pontos Balmazújváros és Törökszentmiklós előtt, így kézilabdázóink 4 fordulóval a bajnokság vége előtt nagy lépéselőnyre tettek szert a bajnoki címért folytatott versenyfutásban.

Egy órával később kezdődik

Kézilabdázóink legközelebb a 9. helyen tanyázó Primavera Mizse KC együttesét látják vendégül Mezőkövesden április 27-én, szombaton. Az összecsapás az eredeti időponttól egy órával később kezdődik, így 19 órakor indul útjára a labda a Városi Sportcsarnokban. A két klub ifjúsági csapatai 17 órától csapnak össze.

Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK - Mezőkövesdi KC 29-30 (11-17)
Debrecen, 700 néző, vezette: Bacs, Bán
BKK: Kőrizs, Lengyel (kapusok), Szabó B. 2, Doros, Salamon 2, Sándor R. 2, Füleki 7, Temesvári 2 (1), Kaplonyi 2, Dioris 2 (1), Rácz R., Pánczél 1, Balázs 1, István 1, Gúnya 7. Vezetőedző: Rácz Sándor
MKC: Kovács J., Tóth (kapusok), Benis 1, Molnár 4, Fekete 8, Kleis 5 (2), Trivkovics 1, Gyuris 2, Kovácech 8, Nyikes, Varga, Nyitrai J., Kovács P. 1. Vezetőedző: Avar György
Hetesek: 9/2 ill. 2/2
Kiállítás: 12 ill. 18 perc
Kizárva: Szabó (három kétperces)