Megtört a jég az újoncrangadón (videóval frissítve)

Mezőkövesdi KC- SZESE Győr 25-24 (12-8)

Megszerezte az első győzelmét városunk felnőtt csapata az NB I-es kézilabda bajnokság hétvégi játéknapján. Feketéék a szintén újonc Győr gárdáját múlták felül haza környezetben.

Kézilabdázóink az első osztályú pontvadászat 7. fordulójában újabb kiemelten fontos találkozót játszottak le, miután csapatunk a nyáron alaposan megerősített Nyugati csoport győztesével meccselt Mezőkövesden október 5-én. A győriek az MKC-hoz hasonlóan nem kezdték túl jól a bajnokságot, melynek eredményeként a két csapatot mindössze egyetlen pont választotta el a tabellán, ezért mindkét együttesnek égetően fontos volt a hétvégi találkozó.

Fordulat a félidő közepén

Az összecsapás elején a tétnek megfelelően kiegyenlített játékot és óriási küzdelmet láthattak a szurkolók. A csapatok felváltva találtak a kapuba, így fej-fej mellett araszolgattak előre. Ebben a periódusban mindkét gárda nagy gondot fordított a védekezésre, melynek eredményeként a 12. percben 4-4-re álltak a felek. A következő öt percben viszont elsősorban Trivkovics vezérletével zsinórban négy gólt termelt az MKC és Dobóék az előnyüket egészen a szünetig megőrizték. Csapatunk védekezése a bajnokságban először végig kiválóan működött az első 30 percben, így Molnárék magabiztos előnnyel várhatták a folytatást.

Izgalmas végjáték

A második játékrész első négy percében mindkét oldalon 2-2 találatot jegyezhettünk fel és ekkor úgy tűnt az MKC végig kezében tudja tartani az irányítást. A győriek azonban nem hagyták magukat és alig négy perc alatt gyökeres fordulatot vett a mérkőzés. A vendégek 14-9-es kövesdi vezetés után Filipe Mota négy góljával 14-13-ra felzárkóztak a 37. perc végére, így ismét teljesen nyílttá vált a találkozó. Ezt követően felváltva estek a gólok, de az MKC sokáig megőrizte minimális lépéselőnyét a látogatókkal szemben. A mérkőzés vége előtt 10 perccel a győriek 20-19-re átvették a vezetést, sőt hét minutummal a meccs vége előtt egy labdaszerzést követő lerohanásból 22-20-ra módosították az állást és közel álltak a meccs eldöntéséhez. Együttesünk azonban tudott újítani a hajrában. Kiss a kapuban bravúrt-bravúrra halmozott, miközben elől főként Dobó irányításával rendre sikerült betalálni a Rába-parti alakulat hálójába, így a hajrában sikerült visszavenni a vezetést. A mérkőzés utolsó percének ezzel együtt 24-24-es döntetlennél vágtak neki a csapatok és a nem mindennapi végjátékot Grünfelder gólja döntötte el, akinek a találatára a zöld-fehérek már nem tudtak válaszolni. Csapatunk a szép győzelemmel megszerezte az első sikerét a bajnokságban.
Kézilabdázóink a sikernek köszönhetően szép lassan araszolgatnak előre a tabellán, így az MKC jelenleg már a 10. helyen áll 3 ponttal.

Balatonparti „kirándulás”

Kézilabdázóink a bajnokságban legközelebb a Balatonfüredi KSE otthonában fognak parkettre lépni. Az összecsapás október 11-én, pénteken 18 órakor kezdődik a balatonparti városban.

Mezőkövesdi KC – ETO SZESE Győr 25–24 (12–8)
Mezőkövesd, 600 néző. V: Bacs, Bán
MKC: KISS O. – Benis, Dukic 1, Grünfelder 3 (1), TRIVKOVIC 6, DOBÓ 7, SZEPESI 2. Csere: Kovács J. (kapus), Kovács P., SZűCS 6.
Edző: Avar György
Győr: LORGER – Terenyi 3, Németh G. 3, Hernandez, Rosta M., Rivnyák, Halász L. 3. Csere: Somogyi (kapus), MOTA 9 (3), Kalmár 1, Tánczos, Gál 3, Gebhardt 2, Tóth E. Edző: Magi Serra
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3