Papírforma eredmény (videóval frissítve)

Mezőkövesdi KC – Grundfos Tatabánya KC
19-28 (8-14)

A Tatabánya győzelmével ért véget városunk felnőtt együttesének hétvégi bajnoki mérkőzése. A dunántúli gárda magabiztos sikert aratott Mezőkövesden.

A nagy játékerőt felvonultató, de több meghatározó játékost nélkülöző 4. helyen álló Tatabánya vendégeskedett a Városi Sportcsarnokban november 16-án. A két csapat a bajnokság nyitófordulójában találkozott egymással, akkor Debre Viktor gárdája 34-19-es győzelmet aratott az MKC ellen.
Az összecsapás elején jól tartották magukat Benisék. A sok hibával tarkított találkozó első periódusában a kapusok kiemelkedő teljesítményt nyújtottak a gólvonal előtt, így 10 perc után mindössze 5-3-ra vezettek a vendégek. Az MKC a folytatásban sem találta meg a ritmust támadásban, ennek eredményeként Katzirz és Harsányi vezérletével szép lassan növelték előnyüket a látogatók, akik hét minutummal a félidő zárása előtt 11-6-ra vezettek.
A szünet láthatóan jót tett együttesünknek, ugyanis fordulás után az MKC megtáltosodott. Dobóék bátran, lendületesen és eredményesen játszottak, melynek köszönhetően fokozatosan csökkent a két csapat közötti különbség. Kézilabdázóink közül Kiss mellett elől elsősorban Grünfelder volt elemében, aki néhány perc alatt háromszor is bevette a Tatabánya kapuját, így a 39. percben 16-13 állt az eredményjelzőn. Debre Viktor időkérése után azonban magukra találtak Nenadicék. A vendégek zsinórban négy góllal terhelték meg az MKC kapuját, ennek eredményeként szép lassan „meglógtak”. Együttesünk a látogatók 20-13-as vezetése után már nem tudott újítani, így Mazákék magabiztosan vezetve megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.
Kézilabdázóink 13 forduló után továbbra is a 12. helyen állnak a tabellán 5 ponttal.

Teher nélkül Veszprémben

Trivkovicsék legközelebb az ezüstérmes pozícióban álló MKB-MVM Veszprém csapatához látogatnak. A bakonyi sztárgárda november 26-án, kedden 18 órától látja vendégül együttesünket a Veszprém Arénában.

Mezőkövesdi KC - Grundfos Tatabánya KC 19-28 (8-14)
Mezőkövesd, 500 néző, vezette: Bóna, Miskei
MKC: Kiss O. (k), Gyuris, Szepesi 1, Grünfelder 3, Dukics 2, Szűcs, Kurbely 4, Molnár, Trivkovics 2, Fekete 3 (2), Dobó 2, Benis 2. Vezetőedző: Avar György
Tatabánya: Paul, Szente (kapusok), Kiss Á. 1, Harsányi 9 (4), Kanyó Á. 2, Mazák 2, Dénes 2, Djukics 4, Katzirz 6, Rossoni, Nenadics, Vaskó, Juhász, Nagy 2, Bartók. Vezetőedző: Debre Viktor
Hetesek: 2/2 ill. 4/3
Kiállítás: 6 ill. 4 perc