„Pontatlanok” maradtak (videóval frissítve)

Orosházi FKSE-Linamar - Mezőkövesdi KC
26-23 (13-13)

Vereséget szenvedett városunk felnőtt csapata a bajnokság hétközi játéknapján. Együttesünk az alsóház egyik legerősebb gárdájának vendégeként kapott ki.

Az NB I-es Kézilabda bajnokság alsóházi rájátszásának 3. fordulójában Orosházán léptek pályára Benisék április 9-én. A rájátszás küzdelmeit mindkét csapat kiválóan kezdte. A viharsarki gárda a PLER és a Győr együttesét egyaránt szoros mérkőzésen fektette két vállra, míg az MKC a Cegléd elleni győzelem után Vácról hozott el egy értékes pontot.

Férfias küzdelem

A találkozó elején nehezen lendültek játékba a csapatok. Az első találat Csuzics nevéhez fűződött, aki a 4. percben vette be a viharsarkiak kapuját. Ezután fej-fej mellett haladtak a felek, de a támadójáték mindkét oldalon erősen akadozott, ugyanis 10 perc után 2-2-re állt a mérkőzés. A játékrész feléig nem történt változás, majd a vendéglátók néhány perc alatt 8-5-re elhúztak. Skaliczki László időkérését követően Dobóék megtalálták a góllövés receptjét. Az MKC előbb ledolgozta hátrányát és egyenlített, majd együttesünk két perccel a szünet előtt Trivkovics góljával már 13-12-re vezetett. Csapatunk előtt a két gólos előny kiharcolásának lehetősége is felcsillant, azonban Benis belemenése után Mazics Kiss kapujába talált, így a hazaiak döntetlenre módosították az eredményt.

Végig vezettek Budayék

Fordulás után visszaesett az MKC támadójátéka, ugyanis 9 perc alatt mindössze két kövesdi gól született, igaz, ez idő alatt az orosháziak is csak négy találatig jutottak. Csapatunk helyzetét nehezítette, hogy Németh lerohanásból lőtt találata után az orosházi játékossal összeütköző Kisst a játékvezetők kiállították, ezért az utolsó 20 percben Kovács őrizte a kövesdi kaput. Skaliczki László csapata a folytatásban is nagy akarással és harcosan játszott, ennek eredményeként a vendéglátók egy pillanatig sem érezhették nyeregben magukat. A sárga-zöldek 2-3 gólnál nagyobb különbséget nem tudtak kiharcolni a játékrész feléig, viszont az utolsó 15 percet 21-17-es előnnyel várhatták. Együttesünk vezetőedzője ekkor ismét magához rendelte a csapatot. Benisék a taktikai tanácsok hatására újra feljavultak és a záró 10 perc elejére 22-20-ra feljöttek. Szepesiék azonban minden igyekezetük ellenére nem tudtak újítani a mérkőzés záró részében, így Budayék otthon tartották a győzelemért járó bajnoki pontokat.

Közelít a PLER

A játéknap másik két összecsapásán a PLER 27-26-ra legyőzte a Győrt, míg a Cegléd 26-24-re diadalmaskodott a Vác ellen. Ennek eredményeként az orosháziak 18 ponttal vezetik az alsóház mezőnyét a 16 pontos Cegléd, a 14 pontos MKC, valamint a 13 egységgel álló Vác előtt. A kieső helyeken tanyázó PLER 11, míg a szinte teljesen reménytelen helyzetben lévő Győr 6 ponttal áll a tabellán. Az MKC már a hétvégén visszavághat az orosházi vereségért, ugyanis a két csapat a pontvadászat 18. fordulójából előrehozott összecsapáson ismét találkozik egymással. A Mezőkövesdi KC – Orosházi FKSE-Linamar találkozó április 12-én, szombaton 18 órakor kezdődik majd a Városi Sportcsarnokban.

Orosházi FKSE-Linamar - Mezőkövesdi KC 26–23 (13–13)
Orosháza, 600 néző. V: Kékes P., Kékes Cs.
OFKSE: HERJECZKI – Balda 2, Buday 5 (3), Benmiloud 2, BERTA, Cifra, NÉMETH 5. Csere: Ivanisevics, Pajkó (kapusok), Milovics 2, STRANIGG 5, Raffai, Mazics 2, Bali 3, Varsandán Á. Edző: Vladan Jordovics
MKC: Kiss O. – Benis 2 (2), Dukics 1, Csuzics 1, Grünfelder 1, DOBÓ 6, Szepesi 2. Csere: Kovács J. (kapus), Pavlovics 2, Radnics 1, Bakos 1, Trivkovics 2, Kovács P. 3, Molnár 1, Nyitrai. Edző: Skaliczki László

Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Kiállítás: Kiss O. (MKC, 39.p)