Kikapott az MKC (videóval frissítve)

PLER Budapest– Mezőkövesdi KC
31-26 (13-14)

Ötgólos vereséget szenvedett a Mezőkövesdi KC felnőtt csapata a PLER Budapest vendégeként.

Az NB I-es kézilabda bajnokság alsóházi rájátszásának 4. fordulójában a kieső helyen álló fővárosi együttes fogadta Beniséket április 23-án. Együttesünk villámrajtot vett a találkozó elején és alig 10 perc alatt 5-1-re meglépett. A védekezés tökéletesen működött, míg a kapuban Kovács valósággal megbabonázta a házigazdákat, akik ebben a periódusban a ziccerek mellett két büntetőt is kihagytak. Tíz perc után viszont magukra találtak a házigazdák és rövid időn belül beérték Dobóékat. Marczinkóék a 17. percben megfordították az állást és 7-6-ra vezettek. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a végjátékból együttesünk jött ki jobban, ennek köszönhetően az MKC egy gólos előnnyel vonulhatott pihenőre.

Beragadtak kéziseink

Skaliczki László tanítványai alaposan beragadtak fordulás után, így gyorsan jelentős hátrányba kerültek. Csapatunk ebben a periódusban sok technikai hibát vétett, ennek következtében Halászék 19-15-re elléptek. Ezután a PLER gyakorlatilag végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, így Pavlovicsék három találatnál közelebb egyszer sem tudták megközelíteni Lókodiékat. A fővárosiak a második félidőben végig kézben tartották a mérkőzést és végül öt góllal megnyerték az összecsapást.
A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a játékvezetők Leimetert, a hazaiak játékosát az utolsó percben piros lappal kiállították.

Az MKC továbbra is őrzi a 9. helyet a tabellán 16 ponttal, a 22 pontos Orosháza és a szintén 16 egységgel álló Cegléd mögött. A Vác és a PLER 13-13 ponttal áll, míg a sereghajtó Győr 8 egységet szerzett.

Rendhagyó időpontban

Együttesünk legközelebb a SZESE-Győr csapatát fogadja Mezőkövesden. A mérkőzés rendhagyó módon április 27-én, vasárnap 17 órakor kezdődik a Városi Sportcsarnokban.

PLER Budapest - Mezőkövesdi KC 31–26 (13–14)
Lőrinci Sportcsarnok, 300 néző. V: Horváth P., Marton B.
PLER: Szabó T. – Vancsics, Marczinkó 4, J. MIKITA 2, MOUSAVI 5, NAGY B. 4, Németh T. 3. Cs: Kránitz, Perger (kapusok), Győrfi, Rév 2, LÓKODI 9, Leimeter 1, Scheuring 1 (1). Edző: Hutvágner István
MEZőKÖVESD: Kovács J. – Kovács P., BENIS 9 (5), Radnics 2, Trivkovics, Pavlovics 2, Szepesi 2. Cs: Kiss (kapus), Bakos, Grünfelder, Dukics 2, Molnár, CSUZICS 4, DOBÓ 5. Edző: Skaliczki László
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/5
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Kizárás: Leimeter (kakaskodásért, az utolsó percben)