Hazai tornagyőzelem (videóval frissítve)

A Mezőkövesdi KC NB I-es felnőtt csapata nyerte meg a Marton János Emléktornát. Kézilabdázóink a kétnapos nemzetközi felkészülési megméretésen két győzelmet arattak a Városi Sportcsarnokban.

A rangos eseményen a házigazda MKC mellett az NB I/B-s Vác, valamint a román élvonalban szereplő AHC Potaissa Turda (Torda), és a HCM Minaur Baia Mare (Nagybánya) vett részt augusztus 9-én és 10-én.

Csapatunk az élvonaltól nyáron búcsúzó dunaparti gárdával találkozott a nyitómérkőzésen. Az első felvonás kiegyenlített játékot hozott, ezzel együtt folyamatosan az MKC vezetett 2-3 góllal. Csapatunk a záró 10 percet már 13-8-as előnyről kezdhette meg, azonban Zsiga Gyula tanítványai két gólt lefaragtak a szünetig.
A játék képe fordulás után sem változott lényegesen, viszont a vendégek az első 10 perc végén többször is felzárkóztak egy találatra. Grünfelderék végül a játékrész második felében törték meg a dunapartiak ellenállását, ennek köszönhetően hatgólos, 33-27-es kövesdi győzelem született. Együttesünk legeredményesebb játékosa Vasics lett, aki összesen 8 gólt „hintett” a váci kapuba. Örömteli hír továbbá, hogy a mezőkövesdi nevelésű Kiss Roland is megszerezte első gólját a felnőttek között.

Kiélezett mérkőzések

A Nagybánya- Torda összecsapás rendkívül nagy iramú és kiélezett összecsapást hozott. A korábbi magyar válogatott kiválóságokat, Eklemovicsot és Tatait is felvonultató Nagybánya végig tartotta a lépést az esélyesebb tordai alakulattal, viszont a végjátékban a 9 gólos Dediu vezérletével a Torda 30-26-ra jobbnak bizonyult, így ők jutottak a döntőbe.

A felkészülési torna második napján elsőként a párharcok vesztesei léptek parkettre a bronzéremért. A jó iramú és küzdelmes mérkőzést a váciak kezdték jobban, azonban 3-1-es vezetésük után felébredtek Eklemovicsék és 9-6-ra megfordították az eredményt. Lendvayék a 8-3-as nagybányai roham ellenére nem törtek meg és elsősorban kiváló védekezésüknek köszönhetően a félidő végére egyetlen találatra felzárkóztak. A felek gyakorlatilag végig fej-fej mellett haladtak a második játékrészben, így a záró percek is rendkívül izgalmasan alakultak. A küzdelmes végjáték után a nagybányai gárda ünnepelhetett, mivel egyetlen góllal, 24-23-ra megnyerték a találkozót.

MKC siker

A döntő rajtját a tordaiaik kapták el jobban, akik rövid idő alatt két góllal megléptek. A folytatásban viszont védekezésben, illetve támadásban egyaránt feljavult az MKC és Lókodi vezérletével 6-4-re már csapatunknál volt az előny. Skaliczki László gárdája ezt követően nem adta ki kezéből a vezetést és a félidő végéig öt találatra duzzadt a két együttes közötti különbség. Szepesiék a folytatásban is maguk mögött tartották Lazarékat, akik egy pár perces hazai rövidzárlatot kihasználva egy gólra feljöttek. Együttesünk a záró 10 percben ismét magára talált, így összességében teljesen megérdemelt, 32-29-es kövesdi győzelemmel zárult a mérkőzés. Csapatunk a sikernek köszönhetően megnyerte a Marton János Emléktornát a Torda, a Nagybánya és a Vác előtt.

Vasics lett a legjobb játékos

Az ünnepélyes eredményhirdetésen a csapatok mellett elismerést vehetett át
a legjobb kapusnak megválasztott Razvan Szopka (Torda), valamint a kövesdi Marko Vasics, aki a torna legjobb mezőnyjátékosa lett. Különdíjat kapott továbbá a torna legeredményesebb játékosa, a váci Császár Ferenc, aki 12 találattal végzett a góllövőlista élén. A díjakat, elismeréseket ifj. Marton János, valamint Csiger Lajos, a B-A-Z. Megyei Közgyűlés alelnöke, az MKC elnökségi tagja adta át.

Újabb torna következik

Együttesünk legközelebb a II. König-Kupa nemzetközi felkészülési tornán vesz részt Balmazújvárosban. A felkészülési tornát augusztus 14-e és 16-a között rendezik meg a Hajdú-Bihar megyei városban. A megméretésen a házigazda Kőnig-Trade Balmazújváros és az MKC mellett az AHC Potaissa Turda, a HC Zubri, az SBS-Eger Eszterházy és a Nyíregyházi KSE vesz részt. Kézilabdázóink 14-én, csütörtökön 16 órától a Nyíregyháza együttesével találkoznak, míg egy nappal később a HC Zubrival mérik össze a tudásukat. A helyosztókat a torna utolsó napján, azaz 16-án rendezik meg 9.30-tól, 11.30-tól és 13.30-tól.

Marton János Emléktorna eredményei:

Mezőkövesdi KC - Váci KSE 33-27 (16-13)
Mezőkövesd, 120 néző, vezette: Medve, Nagy

MKC: Liszkai, Volarevics, Sipos (kapusok), Szepesi 3, Pálos 2, Molnár, Lókodi 3, M. Pavlovics 1, Csuzics 1, Radnics 3, Nakajenka 1, Grünfelder 5, Kiss R. 1, Dzono 1, Vasics 8, Terenyi 4. Vezetőedző: Skaliczki László
Vác: Vitáris, Kreisz (kapusok), Császár F. 5, Gyurina, Pál 1, Lendvay 4 (2), D. Pavlovics 2, Kökény 1, Székely 4 (1), Munkácsi 5, Tyiskov 5, Cserepka, Joháczi. Vezetőedző: Zsiga Gyula
Hetesek: - ill. 5/3
Kiállítás: 10 ill. 4 perc

AHC Potaissa Turda - HCM Minaur Baia Mare 30-26 (13-12)
Mezőkövesd, 80 néző, vezette: Bán, Szloska

Torda: Varo, Szopka, Medala (kapusok), Pavel, Ignat 2, Dediu 9 (2), Lazar 6, Ciniel 1, Raul 6 (2), Libert 1, Adomnicai 3, Muresan 1, Rogol, Savic, Alisil, Fazekas, Stef 1. Vezetőedző: Horatiu Gál
Nagybánya: Tatai, Pop (kapusok), Simulescu, Grasu 5 (3), Busecam 2, Huta, Pribanics 4, Fotache 4, Marta 1, Mihai 2, Chavez 1, Milas 1, Eklemovics 3, Sabau, Bera 3. Vezetőedző: Lars Walther
Hetesek: 5/4 ill. 4/2
Kiállítás: 4 ill. 6 perc

A 3. helyért:
Váci KSE - HCM Minaur Baia Mare 23-24 (12-13)
Mezőkövesd, 80 néző, vezette: Medve, Nagy
Vác: Vitáris, Kreisz (kapusok), Császár F. 7, Gyurina, Pál, Lendvay 1, D. Pavlovics 4, Kökény 2, Székely 4 (3), Munkácsi 3, Tyiskov 1, Cserepka, Joháczi, Simányi 1. Vezetőedző: Zsiga Gyula
Nagybánya: Tatai, Pop (kapusok), Simulescu, Grasu 4, Busecam 4, Huta, Pribanics, Fotache 3, Marta, Mihai 2, Chavez 1, Milas, Eklemovics 3, Sabau 1, Bera 6. Vezetőedző: Lars Walther
Hetesek: 4/3 ill. 2/0
Kiállítás: 8 ill. 12 perc

Döntő:
Mezőkövesdi KC - AHC Potaissa Turda 32-29 (16-11)
Mezőkövesd, 200 néző, vezette: Bán, Szloska
MKC: Liszkai, Volarevics, Sipos (kapusok), Szepesi 2, Pálos 4, Molnár, Lókodi 4, M. Pavlovics 3, Csuzics 2, Radnics 3, Nakajenka 3, Grünfelder 1, Kiss R., Dzono 5, Vasics 2, Terenyi 3. Vezetőedző: Skaliczki László
Torda: Szopka, Varo, Hevala (kapusok), Pavel 2, Ignat 2, Claudiu, Lazar 3, Cantec 7 (2), Raul Libert 4, Adamicai, Muresan 5, Rogól 1, Savio, Alisie, Fazekas, Stef. Vezetőedző: Horatiu Gál
Hetesek: 2/1 ill. 6/3
Kiállítás: 2 ill. 4 perc