Csillagos tízes (videóval frissítve)

Mezőkövesdi KC – Sport36-Komló 33-23 (17-12)

Megszerezte első pontjait a bajnokságban városunk felnőtt csapata. Kézilabdázóink az újonc Baranya megyei együttest fektették két vállra a hétközi fordulóban.

Az NB I-es pontvadászat 4. játéknapján két pont nélkül álló alakulat találkozott városunkban szeptember 17-én. A két csapat hasonló utat járt be eddig, hiszen az elmúlt napokban az MKC és a Komló is megmérkőzött már az élcsapatok közül a Csurgóval és a Szegeddel. Mindent egybevetve az MKC számított az összecsapás esélyesének, egyrészt a hazai pálya miatt, másrészt az összevetésben jobb gólkülönbségének köszönhetően. A csapatok legutóbb a 2008-2009-es pontvadászatban találkoztak egymással és akkor az MKC Komlón 29-28-ra, míg Mezőkövesden 32-23-ra diadalmaskodott.

Remek hajrá

A találkozó első gólját Radnic szerezte, azonban a vendégek Szöllősi révén azonnal válaszoltak. Ezután is fej-fej mellett haladtak a csapatok, de egészen a 12. percig a baranyaiak álltak jobban, miután Szöllősi második találatával 6-5-re vezettek. Ekkor viszont fordult a kocka, ugyanis Pálos duplájával fordított az MKC, majd Vasic és Dzono tovább hízlalta a különbséget, így az MKC a félidő feléhez érve 9-6-ra meglépett. A lüktető iramú, küzdelmes összecsapáson elsősorban a támadások hatékonyságára figyeltek a csapatok, ezért a folytatásban is nagy számban potyogtak a gólok. A látogatók hosszú ideig tartották a lépést Grünfelderékkel, viszont kézilabdázóink a záró 6 percet 5-2-vel abszolválták, ennek köszönhetően jelentős előnnyel vonulhattak pihenőre.

Nagy iram, sok gól

A második játékrészre a kék-fehérek jöttek ki „hamarabb”, akik két gyors góllal közelebb lopták magukat a Skaliczki csapathoz, azonban Szepesiék a komlói találatokra hárommal válaszoltak. A játék képe a folytatásban is hullámzóan alakult, hiszen egy 3-0-ás komlói sorozatra az MKC is egy „sima” hármassal vágott vissza, így 42 perc után 23-17 állt az eredményjelzőn. Ezt követően kiegyenlített játék folyt a parketten, együttesünk őrizte 6-7 gólos előnyét a szívósan, nagy akarással, de sok hibával játszó vendégek ellen. A találkozó utolsó percei az első félidőhöz hasonlóan az MKC-nak sikerültek jobban. Kézilabdázóink a záró hat percet 29-23-as vezetésről kezdték meg, amire Szepesiék a hajrában még rátettek egy lapáttal. Csapatunk a záró hat percet az ebben a periódusban három gólt jegyző Cuzic vezérletével 4-0-ra hozta, így a lelkes kövesdi drukkerek az utolsó percben már tízet számolhattak a Komlóra. A mérkőzés összképét tekintve teljesen megérdemelt győzelmet aratott együttesünk, ennek köszönhetően az MKC megszerezte első egységeit a 2014-2015-ös pontvadászatban.
Skaliczki László tanítványai 4 fordulót követően a 8. helyen állnak a bajnokságban két ponttal a szintén két pontos Balmazújvárost és a pont nélküli duót, a PLER-t, valamit a Komlót megelőzve. A bajnokságot jelenleg a Balatonfüred vezeti 8 ponttal, a Balaton-parti gárdához hasonlóan 100%-os Szeged és Csurgó előtt.

Hamarabb jön a Balmaz

Kézilabdázóink legközelebb Cegléden lépnek parkettre a hétvégén. A bajnoki összecsapás szeptember 21-én, vasárnap 18 órakor kezdődik a Pest megyei városban.

Együttesünk következő hazai találkozójának megváltozott az időpontja, ugyanis a találkozót az MTVA élőben közvetíti. A Mezőkövesdi KC – Kőnig-Trade Balmazújváros összecsapás az eredeti kiírástól három nappal korábban, azaz szeptember 30-án, kedden 19 órakor kezdődik a Városi Sportcsarnokban.

Mezőkövesdi KC – Sport36 Komló 33-23 (17-12)
Mezőkövesd, 500 néző. Vezette.: Hargitai, Markó.
Mezőkövesd: Liszkai – Vasics 2, Dzono 6, Radnics 4, Trivkovics, 4 Lókodi 4, Pálos 2 (1). Csere: Volarevics (k), Szepesi 2, Csuzics 5, Terenyi, Grünfelder 1, Pavlovics, Nakhajenka 2, Pourghaszemi 1, Molnár F. Vezetőedző: Skaliczki László
Komló: Granics – Oszlár 1, Sebestyén, Szögi 2, Hadziomerovics 2, Szöllősi Be. 8, Wéber 4 (1). Csere: Selymes, Kiss (kapusok), Kun, Péter Szabó 1 (1), Marcsek, Rahimics 4, Radjenovics, Hidasi, Győri 1. Vezetőedző: Farkas Attila
Hetesek: 3/1 ill. 6/2
Kiállítás: 6 ill. 10 perc