Nem „fázott” meg a Tatabánya (videóval frissítve)

Mezőkövesdi KC - Grundfos Tatabánya KC 24-26 (10-10)

Nagy küzdelemben maradt alul városunk felnőtt csapata a bajnokság hétvégi játéknapján. Együttesünk a hajrában veszített a Tatabánya ellen lejátszott találkozón.

Az NB I-es Kézilabda bajnokság alapszakaszának 11. fordulójában az évek óta élmezőnyhöz tartozó, jelenleg 4. helyen álló dunántúli gárdát fogadták kézilabdázóink november 8-án.
Az összecsapás esélyesének Vladan Matics csapata számított, hiszen a vendégek mindössze 4 pontot hullajtottak el az eddig lejátszott 8 találkozójukon, míg Szepesiék a meccs előtt 12 vesztett pontnál jártak. Az MKC legutóbb 2010 őszén tudta legyőzni a kék-fehéreket, akik az alapszakasz nyitómeccsén nagy csatában tartották otthon a bajnoki pontokat Trivkovicsék ellen. A 60 perc nagy küzdelmet és 19-15-ös tatabányai sikert hozott. Skaliczki László vezetőedző hasonlóan szoros és végig nyílt összecsapásban reménykedett a mezőkövesdi „randevú” alkalmával is.

Fej-fej mellett

A mérkőzés Radnic találatával kezdődött, melyre nem sokkal később Bodó válaszolt. Ezután hosszú időn keresztül felváltva potyogtak a gólok. Kézilabdázóink óriási akarással és becsvággyal játszottak, ennek eredményeként Diazék képtelenek voltak meglépni. A kapuban Volarevic és Paul is kiváló teljesítményt nyújtott, így 14 perc után 4-4-re álltak a csapatok. A mérkőzésen először a 21. percben 8-6-nál alakult ki két gólos különbség, ekkor Törő és Boskovic volt eredményes. Ezt követően percekre befagyott az eredményjelző, majd csapatunk a hajrában támadásban is elkapta a fonalat. Sorrendben Cuzic, Vasic és Lókodi is bevette a dunántúliak hálóját, amire a játékrész lezárásaként Bodó válaszolt, így 30 perc után döntetlenre álltak a felek.

Hektikus játék, izgalmas hajrá

Fordulás után Radnic szerezte az első gólt, melyre a látogatók hárommal válaszoltak. Skaliczki László tanítványai sem adták alább és postafordultával „hintettek” egy hármast, így az MKC a 36. minutumban 14-13-ra vezetett. A hullámzó játék ezután is  folytatódott, hiszen Mazákék újra kivágtak egy válasz nélküli triplát. A felek ezután felváltva szórták a gólokat, ennek eredményeként Vladan Matics együttese állandósította 2-3 találatnyi előnyét. A záró 10 perc 22-19-es tatabányai vezetésről kezdődött meg, de Szepesiék nem adták meg magukat. Az MKC a hajrában Lókodi, Csuzics és Pálos góljaival folyamatosan minimalizálta a különbséget, viszont Bodó az utolsó percben egy átlövés góllal eldöntötte a két pont sorsát. A találkozóhoz tartozik, hogy Pavlovicsot ütés miatt kizárták a játékvezetők az 55. percben. Együttesünknek a vereség ellenére nincs oka a szégyenkezésre, hiszen óriási küzdelemre késztette a sokkal esélyesebb vendégeket.

Kétszer idegenben

Csuzicsék legközelebb Orosházára látogatnak, ahol a Magyar Kupa párharc első felvonását fogják megvívni november 12-én, szerdán 18 órától. A visszavágót december 3-án rendezik meg Mezőkövesden. Csapatunk a bajnokságban is pályára lép ezen a héten, ugyanis Liszkaiék november 16-án, vasárnap 18 órától Csurgón lépnek parkettre. Az összecsapás után két nappal, tehát november 18-án a listavezető Szeged érkezik Mezőkövesdre.

Mezőkövesd, 500 néző, vezette: Andorka, Hucker
MKC: Volarevics (k), Molnár 1 (1), Vasics 3, Szepesi, Csuzics 3, Terenyi 2, Lókodi 2, Radnics 6, Grünfelder, Pálos 2, Pavlovics 2, Trivkovics, Nakhajenka, Dzono 3. Vezetőedző: Skaliczki László
Tatabánya: Paul, Babasafari (kapusok), Pásztor 3, Diaz 2, Juhász, Bodó 5, Harsányi 4, Katzirz, Törő 2, Mazák, Perics 3, Dénes, Boskovics 3 (3), Muszavi 4, Juhász. Vezetőedző: Vladan Matics
Hetesek: 2/1 ill. 4/3
Kiállítás: 4 ill. 6 perc
Kizárás: Matija Pavlovics (fejre ütés)