Bronzérem az emléktornán (videóval frissítve)

Harmadik helyen végzett a Mezőkövesd Zsóry felnőtt csapata a Farkas István Emléktornán február 14-én.

A Mezőkövesd Zsóry egykori elnökségi tagjának és támogatójának tiszteletére megrendezett nagypályás megméretésen négy csapat vett részt a Városi Stadion műfüves játékterén.
A viadal első mérkőzésén az egyaránt NB III-as Putnok és Felsőtárkány csapott össze. A 2x35 perces találkozó első félidejében csak helyzetekig jutottak a csapatok, viszont fordulás után beindult a gólgyártás. A küzdelmes mérkőzés 2-2-es döntetlennel zárult, de büntetőkkel a Felsőtárkány nyerte meg a párharcot és jutott a fináléba. A Mezőköved Zsóry – Kazincbarcikai SC összecsapáson Kulcsár révén már a 13. percben vezetést szereztek Tóth László tanítványai, azonban a folytatásban labdarúgóink nem tudták kihasználni az adódó helyzeteket és ez megbosszulta magát. Fordulás után Dobos és Elek is bevette Kunsági kapuját, így a KBSC 2-1-re megnyerte a mérkőzést.

A ráadásban dőlt el

A párharc veszteseinek derbije nagy putnoki lehetőségekkel indult, de az ígéretes helyzetek kivétel nélkül kimaradtak. A jó iramú, végig nyílt összecsapáson négy lesgól született (3 kövesdi és 1 putnoki), de úgy tűnt, hogy érvényes találat nélkül zárul az összecsapás. A 71. percben viszont egy szabadrúgást követően Lukács bólintott közelről a hálóba, így csapatunk a mérkőzés utolsó akciójából szerezte meg a bronzérmet.
Az aranyérem sorsa lényegében az első játékrészben eldőlt, ugyanis a Kazincbarcika 35 perc elteltével 2-1-es előnyre tett szert. A második félidőben mindkét csapat gyarapíthatta volna találatainak számát, viszont a lehetőségekkel egyik oldalon sem tudtak élni, így a barcikaiak vihették haza az első helyezettnek járó díjat.
Az ünnepélyes eredményhirdetésen különdíjat kapott az egyaránt KBSC-t erősítő Nehéz Máté és Miski Zoltán, akik a legjobb mezőnyjátékos és legjobb kapus díjat érdemelték ki, míg a legjobb csatár a felsőtárkányi Csóka Róbert lett.

A torna jegyzőkönyve:

Putnok - Felsőtárkány 2-2 (0-0) tj.: tizenegyesekkel a Felsőtárkány jutott a döntőbe
Gólok: Süttő, Horváth Sz., ill. Katona B., Tóth M.

Mezőkövesd-Zsóry - Kazincbarcika 1-2 (1-0)
Mezőkövesd: Kunsági - Hegedűs Cs., Dvorschák, Szeles, Sváb, Hegedűs D., Takács (Tajthy), Kulcsár, Molnár G., Máté, Medgyes. Vezetőedző: Tóth László
KBSC: Szabó I. Á. - Nyitrai, Lakatos, Nagy P., Czető, Katona A., Dobos, Szabó II. Á., Illés, Elek, Nehéz. Vezeőedző: Gálhidi György
Gólok: Kulcsár (13. p.), ill. Dobos (44. p.), Elek (52. p.)