Előkelő helyen a kövesdi lánglovag

Nyolcadik lett Bukta Tamás, a Mezőkövesdi Hivatásos Tűzoltó Parancsnokság tűzoltója, a 17. alkalommal megrendezett Országos Lépcsőfutó Bajnokságon.

A sporteseményt a korábbi évekhez hasonlóan a budapesti Semmelweis Orvostudományi Egyetem Nagyvárad téri épületében tartották meg szeptember 24-én. Az indulóknak teljes védőfelszerelésben, acélpalackos légzőkészülékben kellett futva teljesíteniük a 23 emelet magasságot. Az országos megméretésre összesen kétszázkilencen neveztek.
A kövesdi lánglovag a férfiak 40-44 év közötti egyéni kategóriájában a 8. helyet szerezte meg, míg az abszolút sorrendben a 44. helyen végzett.
Az egyéni abszolút kategóriát Pauska Krisztián, a tiszaújvárosi FER Tűzoltóság tűzoltója nyerte, aki 2 perc 29 másodperc alatt küzdötte le a 23 emeletet.