Fölényes hazai győzelem

Pick Szeged – Mezőkövesdi KC 42-27 (18-11)

Magabiztos győzelmet aratott a Pick Szeged együttese városunk felnőtt csapata ellen.
A Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 5. fordulójában a tavalyi ezüstérmes csongrádi alakulathoz látogattak Bécsiék szeptember 23-án. Kézilabdázóink helyzetét nehezítette, hogy sérülés miatt Morva, míg vírusos betegség miatt Barta, Németh és Kiss hagyta ki a szegedi „kirándulást”.

A mérkőzés elején együtt haladtak a csapatok, a gólok felváltva potyogtak, így a 6. perc végén 3-3 állt az eredményjelzőn. A folytatásban feljavult a tiszaparti gárda védekezésben, ennek eredményeként 6 perc alatt nem született mezőkövesdi találat, ellenben Vadkertiék négyszer is bevették Pallag hálóját. Feketéék 7-3-as hazai vezetés után két gólt lefaragtak a hátrányukból, majd ismét a szegediek percei következtek. A játékrész második felében fokozatosan nőtt a különbség a csapatok között, így Zubaiék magabiztos előnnyel várhatták a szünetet.

Fordulás után állva hagyta ellenfelét a Bajnokok Ligájában is érdekelt hazai gárda. Ancsinéknak gyakorlatilag minden bejött és 10 perc alatt 11-2-es sorozatot produkáltak, ennek eredményeként a 40. percben 29-13-ra vezettek. A vendéglátók nagy kedvvel játszottak és tetszés szerint szórták a gólokat, míg az MKC nem találta a mérkőzés ritmusát. A játékrész felénél már húsz gólra duzzadt a két csapat közötti differencia, 35-15 állt az eredményjelzőn. A tiszaparti gárda ezután visszavett a tempóból, így Lezákék valamelyest faragtak a tetemes hátrányból, de összességében így is fölényes szegedi sikerrel ért véget az összecsapás.

Kézilabdázóink a 11. helyen állnak a tabellán pont nélkül. Együttesünk legközelebb az FTC-PLER csapatát látja vendégül október 1-jén, szombaton. Az összecsapás 18 órakor kezdődik a Városi Sportcsarnokban.

Újszegedi Sportcsarnok, 700 néző
játékvezetők: Kisfalvi István és Péli Sándor

Pick Szeged: TATAI – Nagy 1, ANCSIN 6, Buday 4 (2), Sulc 3, Zubai 3, VADKERTI 5Csere: MIKLER, Tóth (kapusok), Czina 1, PRODANOVICS 5, LÉKAI 8, Pribanic 3, Beocsanin 2 (2), Törő  vezetőedző: Skaliczki László

Mezőkövesdi KC: Pallag – Lezák 2, KORSÓS 9 (4), Gyuris 1, Fekete, Molnár 2, Kupi 3.Csere: Holló (kapus), Rosta M., Nyikes, Bécsi 4 (1), Szabó 2, Németh 1, Barta 3, Gubó vezetőedző: Rosta István

Kiállítások: 12 perc, illetve 6 perc
Hetesek: 4/4, illetve 5/5
eredmény alakulása: 5. perc: 3–3, 11. p.: 7–3, 20. p.: 11–7, 26. p.: 16–7, 38. p.: 28–12, 45. p: 35 -15, 49. p.: 37–17

(fotó: delmagyar.hu)