Elmaradt a meglepetés (videóval frissítve)

Mezőkövesdi KC – Tatabánya-Carbonex KC 23-32 (13-16)

Kilenc gólos vereséget szenvedett városunk felnőtt kézilabdacsapata a bajnokságban hazai környezetben.
A Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 14. fordulójából előrehozott mérkőzésen lépett pályára a sereghajtó együttesünk a 6. pozícióban álló dunántúli gárda ellen október 19-én.

A mérkőzést nagyon rosszul kezdték Bécsiék, ugyanis alig öt perc alatt 5-1-es előnyre tettek szert Pordánék. Kézilabdázóink a folytatásban magukra találtak, ennek következtében a félidő felénél már csak egy góllal dobtak kevesebbet a látogatóknál, a Tatabánya ekkor 8-7-re vezetett. A játékrész második felében kiegyenlített játék folyt a pályán Debre Viktor gárdája 1-2 góllal „ment” a kövesdiek előtt. A félidő záró pillanatai Bartuczéknak sikerültek jobban, így Pordánék végül háromgólos előnnyel vonulhattak pihenőre.

Fordulás után sem változott a játék képe, az MKC szívós játékkal tapadt a Tatabányára, de a vendégek őrizték minimális előnyüket. A 37. percben kétgólos dunántúli vezetésnél emberhátrányba került az MKC, ennek ellenére Morváék két gyors góllal 17-nél beérték Diazékat. Csapatunk ezt követően hullámvölgybe került, emiatt a vendég együttes fokozatosan meglépett. A 43. percben 23-19, míg hat perccel később 26-20 állt az eredményjelzőn. Az enerváltan játszó MKC nem tudta megállítani a Carbonex támadásait, miközben Korsósék elől több ziccert is kihagytak. Négy perccel a mérkőzés vége előtt már 7 góllal vezettek Harsányiék, akik a félidő második felében bedarálták a fiatal kövesdieket, így összességében megérdemelt győzelmet arattak. Kézilabdázóink nyolc mérkőzés után az utolsó helyen állnak a tabellán pont nélkül.

Bécsiék legközelebb a Pécs Variautó együttesét látják vendégül október 22-én, szombaton. Az alsóházi összecsapás 18 órakor kezdődik a Városi Sportcsarnokban.

Mezőkövesd, 500 néző. V: Dobrovits, Tájok.

Mezőkövesdi KC: Pallag – Bécsi, Németh T. 1, Korsós 3, Rosta M., Lezák 2, Gyuris 2. Csere: Holló (kapus), Tóth K. (kapus), Szabó T. 1, Fekete L. 4, Kupi 6 (3), Nyikes, Molnár F. 1, Morva 3, Bartha vezetőedző: Rosta István
.
Tatabánya-Carbonex KC: Szente – Pásztor 5, Diaz 3, Iváncsik Á. 4, Rédei 8, Lele 4, Pordán 4. Csere: Bartucz (kapus), Szabó Gy., Dénes, Harsányi 2, Kanyo 2, Bodó vezetőedző: Debre Viktor.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Kizárás: Pordán és Szabó Gy. (mindkettő Tatabánya)
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1