Gyöngyösi siker a rangadón

Mezőkövesdi KC – B.Braun Gyöngyös 19-25 (13-12)

Gyöngyösi sikerrel zárult a szomszédvárak presztízsrangadója a Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 18. fordulójában. A Városi Sportcsarnokban megrendezett összecsapáson telt ház várta a csapatokat február 11-én.

A mérkőzés a közelmúltban elhunyt támogató és szurkoló, Szabó Ferenc tiszteletére egy perces gyászszünettel kezdődött. Az összecsapáson a 7. helyen álló Heves megyei gárda szerezte az első gólt, azonban Fekete vezérletével megfordította az eredményt csapatunk és Rostáék a 8. percben már két góllal, 4-2-re vezettek. A folytatásban kiegyenlített mérkőzést láthattak a nézők, ezzel együtt rendre mezőkövesdi vezetést mutatott az eredményjelző. Feketéék a 16. percben 8-7-re, míg az első játékrész vége előtt 10 perccel 11-9-re vezettek. A félidő záró harmadában mindkét csapat védekezése feljavult, így csak elvétve találtak a kapuba a felek. A záró szakaszt végül 3-2-re Halászék nyerték, ennek ellenére együttesünk vonulhatott előnnyel a szünetre.

Fordulás után az első játékrészben látott védekezést is felülmúlták a csapatok. A kőkemény védőmunka eredményeként nagyon kevés ziccer adódott az együttesek előtt, míg a kapura tartó lövéseket szinte kivétel nélkül hárították a mérkőzésen végig kiemelkedően védő hálóőrök. A második félidő 41. percében mindössze 14-14 állt az eredményjelzőn. A holtpontról elsőként a látogatóknak sikerült elmozdulniuk. Nagy Károly együttese a játékrész felénél 18-16-ra, míg az 50. percben 20-16-ra meglépett. Kézilabdázóink a szurkolók hathatós támogatásával megpróbáltak feljebb zárkózni, de a rendkívül fegyelmezetten játszó gyöngyösiek meg tudták állítani a kövesdi próbálkozásokat. A csapatok 22-17-es mátraaljai vezetésnél kezdték meg az utolsó 5 percet, azonban a vendégek már nem engedték ki a kezükből a magabiztos előnyt a hajrában és végül hat góllal nyerték meg a szomszédvárak rangadóját.
Kézilabdázóink továbbra is a 12. helyen állnak a tabellán 4 ponttal. Bécsiék két hetes szünetet követően Pécsen folytatják majd bajnoki szereplésüket. Csapatunk február 24-én, 18 órától lép majd pályára Baranya megyeszékhelyén.

Mezőkövesdi KC–B.Braun Gyöngyös 19–25 (13–12)
Mezőkövesd, 900 néző. V: Nagy Ferenc és Túróczy József
MKC: TÓTH K. – Kiss G. 1, Gamrát 4, Bécsi, Rossoni 1, FEKETE 5, Németh T. 2 (1) Cs: Szabó T., KORSÓS 4 (1), Rosta M., Lezák, Morva, Molnár F. 2, Kupi. Edző: Buday Ferenc
Gyöngyös: TAMÁSI – Gúnya 2, BALOGH Zs. 8 (1) , Juhász K. 2, Szalafai 1, HALÁSZ M. 5, Nigrinyi 2. Cs: Sándor Á., Gazdag 1 (1), Sándor R., Kotormán 2, Debreczeni 2, Koller. Edző: Nagy Károly
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2
Az eredmény alakulása: 8.perc: 4-2, 16.perc: 8-7, 21. perc: 11-9, 26.perc: 13-11, 41. perc: 14-14, 46.perc: 16-18, 50.perc: 16-20, 55. perc: 17-22