Pécsen maradtak a pontok

VarioAuto Pécs KC – Mezőkövesdi KC 28-23 (18-11)

Ismét pont nélkül maradt városunk felnőtt kézilabdacsapata a bajnokságban. A Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 19. fordulójában a legjobb nyolc közé jutásra esélyes Baranya megyei gárda otthonában léptek pályára Bécsiék február 24-én.

Az összecsapást együttesünk kezdte jobban, melynek köszönhetően Feketéék 4-1-es előnyre tettek szert a 8. percben. A folytatásban magukra találtak a vendéglátók, akik zsinórban 6 gólt lőttek és ezzel megfordították az állást. Kézilabdázóink azonban megtörték a gólcsendet és szívósan tapadtak a mecseki gárdára, így az utolsó 10 percnek 8-7-es hazai vezetésnél vágtak neki a felek. Az első félidő utolsó harmadában ellenben sok hiba jellemezte az MKC-t és ezt kihasználták a hazaiak, akik 10-4-es sorozattal jelentős előnyt harcoltak ki a szünetre.

A szünet után egy darabig megtartotta előnyét a Pécs, ezt követően együttesünk szép lassan megkezdte a felzárkózást. Feketéék jó védekezés, valamint a kapuban kiválóan teljesítő Holló hathatós közreműködésével előbb 19-15-re, majd a félidő derekára 20-17-re zárkóztak fel és ekkor felcsillant a remény a pontszerzésre is. A folytatásban azonban megrázta magát a hazai alakulat és három gólnál nem engedte közelebb Rostáékat. Az MKC hiába próbált meg mindent, elsősorban a támadások pontatlan befejezése miatt nem tudott feljebb zárkózni. A vendéglátók végül a 13 gólig jutó Hajdú vezérletével megérdemelten tartották otthon a győzelemért járó pontokat és nagy lépést tettek a legjobb 8 közé jutásért.

Kézilabdázóink továbbra is a 12. helyen állnak a tabellán 4 ponttal. Buday Ferenc együttese legközelebb az Orosháza gárdáját látja vendégül március 3-án szombaton. A találkozó 18 órakor kezdődik a Városi Sportcsarnokban.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Varioautó Pécs KC–Mezőkövesdi KC 28–23 (18–11)
Pécs, 400 néző. V: Hargitai G., Markó G.

Pécs: HUDÁK – PAPP M. 6, KURBELY 5, Szögi 1, Grünfelder 1, HAJDÚ G. 13, Szepesi 2 (2). Cs: Bősz (kapus), LÉVAY, Hajdú T. vezetőedző: Németh Attila
Mezőkövesd: Tóth K. – Kiss G. 3, Gamrát 1, GUBÓ 4, Rossoni 1, Fekete L. 2, NÉMETH T. 4 (1). Cs: Melus, HOLLÓ (kapusok), Kupi 1, Bécsi, Rosta M., Morva 3, Molnár F. 3 (2), Szabó T. 1. vezetőedző: Buday Ferenc
Az eredmény alakulása. 8. p.: 1–4. 18. p.: 7–4. 24. p.: 14–7. 36. p.: 19–15. 54. p.: 26–19
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3