Vizsgakiállítás
A képzőművészeti tagozat 103 tanulójának munkáját állították ki a Mezőkövesdi Alapfokú Művészeti Iskolában. A 2020-2021-es tanévben is kiemelkedő alkotások, pályaművek születtek, melyeket kiállítás keretében mutatnak be. A 6-17 éves gyerekek számos rangos, országos és nemzetközi rajzversenyen vettek részt és szép eredményeket értek el.
Versenyeredmények:
Légy barátságos! országos rajzpályázat – egyéni díj: Kiss Anna
Légy barátságos! országos rajzpályázat – csoportos díj: Nagy Lili, Kis Gréta Csenge, Hegedűs Réka Rebeka, Szűcs Lenke Sára, Nyitrai Júlia, Kokán Gáspár, Farkas Viola, Kovács Rita, Kriston Júlia, Simon Kata, Bánhegyi Emese Kincső, Szabó Szonja Szófia, Kertés Veronika, Birinyi Dorka, Ujj Alex Róbert, Nagy Anikó
Ismerj meg és fogadj el! országos rajzpályázat – II. helyezett: Bánhegyi Emese Kincső
Parafrázis – országos tehetségkutató verseny – Elismerő oklevél (döntőben való szereplésért): Guba Gréta
LAND-ART rajz- és képzőművészeti pályázat:
– 5-6. osztály, festészet – különdíj: Bánhegyi Emese Kincső
– III. helyezés: Dudás Adél, Pető Dorina
– 5-6. osztály, fotó – I. helyezés: Simon Kata, Bánhegyi Emese Kincső
– 5-6. osztály, grafika I. helyezés: Nagy Lili, Kis Gréta Csenge
II. helyezés: Kriston Júlia, Kovács Rita
III. helyezés: Bánhegyi Emese Kincső
– 7-8. osztály, festészet: I. helyezés: Birinyi Anna
II. helyezés: Kovács Luca Anna, Kiss Anna
III. helyezés: Ulrich Réka Diána
– 7-8. osztály, grafika: I. helyezés: Birinyi Anna, Kertés Veronika
II. helyezés: Firkola Zsófia, Csörgő Csilla Lilla
Rákóczi 315. Kárpát-medencei rajzpályázat: – II. helyezés: Kiss Anna, Ulrich Réka Diána
– III. helyezés: Kovács Luca Anna
A művészet összeköt országos rajzpályázat – Különdíj: Csörgő Csilla Lilla
Vendégek a madáretetőn Országos rajzpályázat – I. helyezés: Ali Violetta, Horváth Boglárka Mirjam
– II. helyezés: Fehér Dorka, Szabó Villő Anna
Atyai szívvel (Szent József) Országos Rajzpályázat díjazottjai: Kriston Júlia, Kovács Luca, Birinyi Dorka
Harang voltál… (Gábor Áron) országos rajzpályázat – III. helyezés: Kis Gréta Csenge
A mi templomunk országos rajzpályázat – II. helyezés: Ulrich Réka Diána
Segíteni jó, segíteni menő! országos rajpályázat – Jók a jók között díj: Ádám Abigél, Szabó Villő Anna, Fehér Dorka, Kiss Balázs, Zimányi Tamás, Kis Gréta Csenge, Nagy Lili, Csörgő Csilla Lilla, Csuhai Kincső, Birinyi Anna, Birinyi Dorka, Gyenes Boglárka
Tekerj a Mátrában! országos pályázat – tárgyjutalom: Zimányi Tamás, Simon Kitti
Szent László nyomában Kárpát-medencei rajzpályázat – díszoklevelet kapott az iskola, emléklapot kapott: Farkas Viola, Kriston Júlia, Szűcs Lenke Sára, Kovács Rita, Kohán Gáspár Péter
Zöldebb lett a Föld… országos rajzpályázat – különdíj: Bánhegyi Emese Kincső
Biztonság, egészségvédelem (kabalatervezés) – I. hely: Pázmándi Emma
Last Words kiállítás – elismerő oklevél, kiállításon való részvétel: Lukács Villő, Pázmándi Emma
(képek: Mezőkövesdi Alapfokú Művészeti Iskola)