Ezüstérem a hazai tornán (videóval)

Második helyen végzett a Mezőkövesdi KC korosztályos fiú csapata a Matyó Junior Kézilabda tornán. A kétnapos nemzetközi utánpótlás megméretésen összesen nyolc csapat vett részt a Városi Sportcsarnokban augusztus 17-én és 18-án.

A felkészülési tornán a házigazda MKC mellett a Pick Szeged, az Orosháza, valamint a szlovákiai Tőketerebes csapata indult. A hölgyeknél szintén nagyon erős mezőny gyűlt össze. A Szent István SE Budapest és a szlovákiai Nagymihály mellett a Hajdúnánás-Termál, valamint a Győri ETO csapata vett részt. A viadal első napján a fiúknál az Orosháza-Tőketerebes és a Mezőkövesd – Szeged találkozókat rendezték meg. Az Orosháza esélyeshez méltóan játszott, hiszen már az első félidő végén négy gólos előnnyel, 13-9-nél vonulhattak pihenőre. A szlovák csapat a második játékrészben sem tudott közelebb lopózni a viharsarki gárdához, akik fokozatosan növelték az előnyüket. Az összecsapás végül 28-21-es orosházi sikerrel ért véget.

Szegedi siker az MKC ellen

A másik találkozót a szegediek kezdték jobban, akik néhány perc alatt 4-0-ra megléptek a kissé idegesen, kapkodóan és pontatlanul játszó MKC-tól. Kézilabdázóink 4-0 után szerezték meg az első góljukat és a kiváló védekezésnek, valamint Sipos bravúros védéseinek köszönhetően nem szakadt el a két csapat egymástól. A játékrész második felében javult a helyzetkihasználás, így a szünetre 8-6-ra felzárkóztak kéziseink. A második félidő hosszú ideig kiegyenlített játékot hozott, azonban 10-10 után a tiszapartiak 15-11-re megléptek és ezt az előnyt meg is tartották a meccs végéig. Az MKC helyzetkihasználása romlott, így a fizikai fölényben lévő vendégek 21-16-ra megnyerték a mérkőzést.

A lányoknál a Szent István SE Budapest – Nagymihály találkozó nem tartogatott sok izgalmat. A fővárosi gárda gyorsan meglépett ellenfelétől és már a szünetben 8 gólos előnyt hozott össze. A szlovák csapat a folytatásban egyre inkább elfáradt, így a különbség tetemesre nőtt a felek között. A Szent István SE 14-6-os félidő után 32-11-re győzött. A Hajdúnánás-Termál - Győri ETO összecsapás szikrázóan kemény és magas színvonalú csatát hozott. A győriek a szünetben 12-11-re vezettek, de a találkozó végére elolvadt a minimális előnyük, így a 20-20-as döntetlen után egy-egy pontot kasszíroztak a csapatok.

Két kövesdi győzelem

A második nap minden csapat két mérkőzést játszott le a torna keretében. A Mezőkövesd - Orosháza találkozó óriási küzdelmet hozott. A végig kiegyenlített összecsapás első félideje után mindössze 10-9-re vezetett Molnár Ferenc csapata. A második játékrészben is fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a végjáték az MKC-nak sikerült jobban, így a  mérkőzés 23-20-as kövesdi vezetésnél ért véget. A Pick Szeged - Tőketerebes találkozó már az első félidőben eldőlt, miután a tiszaparti együttes 17-8-ra meglépett. A találkozó végeredménye 36-24 lett. Az Orosháza - Pick Szeged rangadón azonban mindössze egyetlen találat döntött. A Békés megyeiek alaposan meglepték a szegedieket, akik a félidőben 14-12-es hátrányból várhatták a folytatást. A szívósan küzdő csapatok között az utolsó pillanatig nyílt volt a találkozó sorsa, de miután a Pick 26-25-re győzött eldőlt, hogy a tiszapartiak nyerik meg az aranyérmet. A Tőketerebes - Mezőkövesd mérkőzés első fele kiegyenlített játékot és 10-10-es döntetlent hozott. Kézilabdázóink a második félidőben megrázták magukat és végül magabiztos 26-20-as sikert arattak, ezzel megszerezték az ezüstérmet az Orosháza és a Tőketerebes előtt.

A lányok viadalán a Szent István SE - Győri Audi ETO nagy meglepetést tartogatott, hiszen az első félidő után 11-8-as fővárosi vezetést mutatott az eredményjelző. A győriek a második félidőben mindent elkövettek az egyenlítésért, de a Szent István SE egy gólt megőrzött az előnyéből és 22-21-re megnyerte az összecsapást. A Hajdúnánás - Nagymihály találkozó hasonlóan izgalmas csatában dőlt el. A teljesen egyenlő erők küzdelméből a szlovák csapat jött ki győztesen, mivel 10-9-es félidőt követően 23-22-re diadalmaskodtak a hajdúsági gárda fölött. A Nagymihály - Győri Audi mérkőzésen a győriek a papírformát igazolva megnyerték a mérkőzést, míg a záró összecsapáson a Szent István SE 15-10-es félidő után 25-19-re legyőzte a Hajdúnánást, így a fővárosi gárda nyerte meg az utánpótlás tornát a Győr, a Nagymihály és a Hajdúnánás előtt.

Kovács Péter lett a gólkirály

Az ünnepélyes eredményhirdetésen különdíjat vehetett át a lányoknál a legjobb mezőnyjátékos, Szerző Regina, a Szent István SE-ből, a legjobb kapus Klaudia Cicakova, a Nagymihályból, valamint a győri gólkirálynő Csoknyai Nóra, aki 18 góllal végzett az élen.
A fiúknál a legjobb játékos a szegedi Molnár Bence lett, míg a legjobb kapus címet az orosházi Alexander Mandic érdemelte ki. A torna gólkirálya a kövesdi Kovács Péter lett 19 góllal.

A torna végeredménye (fiú)

1.Pick Szeged
2.Mezőkövesdi KC
3.Orosháza
4.Tőketerebes

Legjobb játékos: Molnár Bence (Szeged)
Legjobb kapus: Alexander Mandic (Orosháza)
Gólkirály: Kovács Péter (MKC) 19 gól

A torna végeredménye (lány):

1.Szent István SE
2.Győri ETO
3.Nagymihály
4.Hajdúnánás

Legjobb mezőnyjátékos: Szerző Regina (Szent István SE)
Legjobb kapus: Klaudia Cicakova (Nagymihály)
Gólkirálynő: Csoknyai Nóra (Győr) 18 gól

1. nap (fiúk):
Orosháza - Tőketerebes 28-21 (13-9)
Legjobb dobók: Nagy Á. 6, Kóródi 5 ill. Solár 6, Hedrik 5, Ruzatic 4
Hetesek: 3/3 ill. 4/4
Kiállítás: 8-8 perc

Pick Szeged - Mezőkövesdi KC 21-16 (8-6)
A Szeged legjobb dobói: Sztojanov 6, Árpási 4
MKC: Sipos, Bíró (kapusok), Nyitrai Zs. 1, Dusza Á., Bán 3, Kovács P. 9, Nyitrai J. 1, Kovács B., Fábián, Kiss R. 1, Hangyel, Albecz, Herczeg 2, Répási, Nagy P., Guba. Edző: Molnár Ferenc
Hetesek: 1/0 ill. 1/0
Kiállítás: 10-10 perc
Az eredmény alakulása: 4-0, 6-2, 8-4, 10-10, 15-11, 17-14, 19-16

1. nap (lányok):
Szent István SE Budapest - Nagymihály 32-11 (14-6)
A legjobb dobók: nagy Zs., Szerző, Kozma, Réti 4-4 ill. Dankova, Sterbakova 2-2
Hetesek: 7-3 ill. 2/2

Hajdúnánás-Termál - Győri ETO 20-20 (11-12)
Legjobb dobók: Kovács K. 5, Tóth Á, Darabos, Pethe 4-4 ill. Takács R., Csoknyai 5-5, Pusztai 4
Hetesek: 5/4 ill. 2/2
Kiálltás: 4 ill. 0 perc

2. nap (lányok):
Szent István SE - Győri Audi ETO 22-21 (11-8)
legjobb dobók: Szerző 6, Gercsó, Tobak 5-5 ill. Csoknyai 7, Vékássy 6, Pusztai 4

Mezőkövesd - Orosháza 23-20 (10-9)
MKC: Sipos, Bíró (kapusok), Bán 9, Kovács P. 5, Nyitrai Zs. 1, Dusza Á. 3, Nyitrai J. 1, Nagy P. 1, Kiss R., Fábián, Kovács B., Herczeg, Albecz, Répási 3, Hangyel, Guba. Edző: Molnár Ferenc
az Orosháza legjobb dobói: Bajúsz 5, Sándor 4
kiállítás: 10 ill. 14 perc + kizárás (Szenteszki)
hetesek: - ill. 3/3

Pick Szeged - Tőketerebes 36-24 (17-8)
a legjobb dobók: Sztojanov 7, Tóth B., Koligyer 6-6 ill. Solár 7, Hedlik 5, Baca 4

a Tőketerebes legjobb dobói: Hedlik 8, Baca 5
MKC: Sipos, Bíró (kapusok), Bán 6, Kovács P. 5, Kovács B. 3, Nyitrai Zs. 2, Nyitrai J. 1, Nagy P. 1, Dusza á. 3, Kiss R. 1, Fábián, Répási 1, Herczeg, Albecz, Hangyel 3, Guba. Edző: Molnár Ferenc
kiállítás: 2 ill. 10 perc
hetesek: 3/1 ill. 2/1