Latyakfutás

Százhetvenegy sportoló teljesítette idén a Bo-Cse-Bükk Latyakfutást.

A sportnapot idén február 24-én rendezték meg a három bükkaljai település, Bogács, Cserépfalu és Bükkzsérc bevonásával.

– A 14 km-es távot összesen 129 futó és 42 túrázó teljesítette, a legtöbben Debrecenből, Edelényből, Miskolcról és Szolnokról érkeztek – mondta Bajzát László, a Latyakfutás szervezője. Hozzátette, ezen felül az ország számos pontjáról, például a Dunántúlról is jöttek és néhányan Szlovákiából is ellátogattak a sportrendezvényre.

A férfiak közül Kiss Attila futotta le a leggyorsabban a 14 km-es távot, aki alig több, mint 54 és fél perc alatt ért célba, mögötte Magicz Dávid végzett a második helyen, míg a harmadik helyet Molnár Csaba szerezte meg.

A nők között Tallós-Boros Georgina lett az első 1 óra 4 másodperces idővel. A dobogóra még Dósa Ildikó és Végh Leonóra állhatott fel. Az ünnepélyes eredményhirdetésen a dobogósok mellett különdíjakat is átadtak a szervezők.

A futás után zsíroskenyérrel, meleg teával és forralt borral várták a célba érkezőket. A távot teljesítők a Bogácsi Gyógy- és Strandfürdőben lazíthattak délután.